Nothing

nothing

Philadelphia, US

shoegaze * slowcore

 

CZ:

Filadelfští shoegazeři Nothing přivezou na Fluff svou čtvrtou řadovou desku The Great Dismal, kterou uzavírají první dekádu své existence. Kapela si během let vytvořila osobitý zvuk, který hudební média nečastěji řadí mezi (post)shoegaze, slowcore nebo dokonce dreampop. Nothing ale mají k čisté snovosti poměrně daleko. Hutný zvuk kytar a unaveně znějící šeptavý zpěv frontmana Domenica Palerma působí často tíživě, až klaustrofobicky. Hudba Nothing si zachovává punkový říz a přes všudypřítomnou melancholii nezapře Palermovu hardcorovou minulost. Ten se už tradičně na deskách kapely vyrovnává se svými démony, osobními přešlapy a fyzickou i psychickou bolestí. A jak sám přiznává, je opravdu z čeho čerpat.

Novináři rádi dávají Nothing nihilistickou nálepku, proti čemuž se ale lídr kapely ohrazuje. I když svět kolem sebe vnímá jako krutý chaos, nepřestává v něm hledat krásu, která se podle něj objevuje na neočekávaných místech. Paralelu k tomuto hledání nabízí i aktuální deska The Great Dismal, nazvaná podle bažiny mezi Virginií a Severní Karolínou, která v minulosti sloužila jako útočiště afro-americkým otrokům na útěku za svobodou. Přes svou existenciální ponurost si album zachovává až dětskou křehkost a Palermo na něm nepřestává pátrat po záblescích naděje. Na nahrávce hostuje řada známých jmen, např. harfenistka Mary Lattimore, houslistka a cellistka Shelley Weiss nebo zpěvák a producent Alex G. Deska vyšla na podzim roku 2020 už tradičně na Relapse Records. Letos v březnu u nás v Underdogs' odehráli Nothing naprosto fenomenální koncert, o to více se těšíme na jejich set na Fluffu.

 

EN:

American post-shoegaze outfit NOTHING are coming to Fluff with their fourth full-length Great Dismal released via Relapse Records.

The album explores existentialist themes of isolation, extinction, and human behavior in the face of 2020’s vast wasteland. Closing in on the band’s ten-year mark, frontman Domenic Palermo finds himself stringing together songs of misanthropic tales of Philadelphia with a refined and refreshed take on NOTHING’s classic sound.

The Great Dismal refers to a swamp, a brilliant natural trap where survival is custom fit to its inhabitants,” Palermo states. “The nature of its beautiful, but taxing environment and harsh conditions can’t ever really be shaken or forgotten too easily.”

The ever progressive NOTHING keep true to their chaotic outlook on life, keeping a keen eye to avoid repetition. With a radical cast of talented contributors such as harpist Mary Lattimore, classical musician Shelley Weiss, and singer/songwriter/producer Alex G., The Great Dismal showcases yet another essential side of the band’s trademark American Post-Shoegaze.

 

Web / Facebook / Instagram / Bandcamp