Integrity

integrity

BE / US

apocalyptic * metalcore * holy terror

 

CZ:

Integrity - apokalyptické ikony tvrdé muziky - jsou jednou z nejzásadnějších kapel v historii hardcoru a moderního metalu. Integrity vznikli v roce 1988 primárně jako médium pro filozofické a duchovní úvahy Dwida Helliona, ústřední a jediné stálé postavy tohoto proměnlivého hudebního uskupení. Jejich zvuk propojuje rychlý úderný hardcore punk a těžkotonážní metal a trash, ale i industriální elektroniku. Texty se dotýkají témat jako je náboženství, duševní nemoc, individualismus, okultismus nebo náboženský terorismus. Integrity jsou bezpochyby prvotní a hlavní hnací silou, která propojila světy hardcoru a metalu, a ovlivnila tak stovky, ne-li tisíce dalších kapel.

V roce 2017 se Integrity vrátili se svou dvanáctou studiovou deskou Howling, For The Nightmare Shall Consume – konceptuálním albem o posledních dnech Armagedonu. Nahrávka je zhmotněním pentekostálních nočních můr a náboženských zvráceností, protkaných kázáními dštícími oheň a síru a okultními proroctvími koupajícími se ve vlnách zkázy. Po více jak třiceti letech na temné straně scény Integrity stále ctí svůj hudební odkaz, zároveň se ale na této dosud nepropracovanější a nejambicióznější desce neochvějně pouští kupředu do neprobádaných hudebních končin.

 

EN:

Known for being one of the most incendiary and influential bands in hardcore and modern metal history, apocalyptic heavy music icons INTEGRITY formed in 1988 primarily as an outlet for the philosophical and spiritual musings of vocalist Dwid Hellion. With an intense sound that melds together high-velocity hardcore punk, heavy metal, thrash and angular, noisy guitar riffs with lyrical themes that include religion, the supernatural, mental illness, individualism, the occult, and Holy Terrorism, INTEGRITY are unquestionably one of the pioneering forces that forged the worlds of hardcore and metal together. Their influence on hundreds, if not thousands of bands can still be heard to this day.

INTEGRITY returned in 2017 with their 12th studio album entitled Howling, For The Nightmare Shall Consume. A conceptual foretelling of the final days of Armageddon, Howling... is a manifestation of pentecostal nightmares and religious depravities, wrought with fire and brimstone sermons and occult prophecies bathed in waves of destruction. Now with almost 30 years of creating dark and terrifying anthems under their belt, INTEGRITY have honored their past musical legacy while fearlessly moving forward into unchartered territory on what is undoubtedly their most elaborate and ambitious effort to date.

 

Facebook / Instagram / Bandcamp