Vole

Vole
Day: 27. 07. 2023

Praha, CZ

metal punk * punk * oi! * hardcore

 

EN:

"From metal back to punk and rock." At least, that's how the band's frontman and artist Tomáš Mitura views the music journey VOLE undertook between the release of their second album Dej Bůh Pěstí and the latest full-length Tohle není prdel. Rather than sticking to one specific genre, they simply celebrate the rock'n'roll spirit in all its extremes. Their music is always loud and furious, ready to shift from hardcore punk to noise rock frenzy in the blink of an eye. What you can be sure of though is, that they will always push the intensity of their performance to the max, which is, after all, the main reason why VOLE established themselves as one of the best live acts on local (and we dare say that on European, too) underground scene.

Vole = Emil Prachař (bass), David Vála (guitar), Ondra Filípek (drums) and Tomáš Mitura (vocals)

 

CZ:

"Od metalu zpátky k punku a rocku." Alespoň takhle pohlíží na období a cestu, kterou urazila kapela Vole mezi svojí druhou nahrávkou Dej Bůh Pěstí a současným (třetím dlouhorajícím) titulem Tohle není prdel, jejich frontman a kapelní výtvarník Tomáš Mitura.

Snažit se tuhle čtveřici škatulkovat ovšem nemá moc velký význam. V jejich nahrávkách se toho zpravidla totiž děje poměrně dost a spíš než jeden specifický žánr je jejich hudba oslavou hlučného rockového běsnění. Jestli se zrovna v jeden konkrétní moment jedná o hardcore punk a v dalším o noise rockové hypno, je vlastně nepodstatné, protože Vole ohýbají tvrdé žánry stejně rychle jak mašina na sponky drát. Jedinou proměnnou v jejich hudbě je intenzita, která je v jejich živém i studiovém provedení vyšponovaná na max, což je ostatně i hlavním důvodem, díky kterému si Vole vydobyli výsostné postavení mezi lokálními živými kapelami... (from bandcamp)

 

Bandcamp / Instagram