Neighborhood Brats

Neighborhood Brats

California, US

hardcore * punk * rock

U zrodu kalifornských Neighbourhood Brats stáli zpěvačka Jenny Angelillo a kytarista George Rager. Postupně se sestava rozšiřovala a měnila. Debutové EP nahráli Neighbourhood Brats po pouhých pěti seancích ve zkušebně a vrhat se do všeho po hlavě se stalo poznávacím znamením kapely. Neighbourhood Brats hrají řízný, politicky angažovaný hardcore punk s typickými zběsilými bicími a chytlavými melodiemi, který se občas sveze na vlně surf rocku. Vystoupení Neighbourhood Brats připomíná (nebo spíš je) nespoutaný večírek a Angelillo obvykle i přes svůj intenzivní hlasový projev dokáže předvést akrobatické číslo, za které by se nemusela stydět ani profesionální roztleskávačka. Na poslední desce Claw Marks (Dirt Cult Records) se prý kapele konečně podařilo vystihnout energii i naléhavost, jakou mají jejich koncerty, a to tak dobře, že by si texty některých songů dala Jenny Angelillo podle svých slov klidně vytesat na náhrobek. Zdá se, že se máme na Fluffu na co těšit.

*****

Neighborhood Brats is a California punk band formed in December 2010 by
Jenny Angelillo, and guitarist George Rager. They recorded their debut EP with just 5
rehearsals under their belt and made of the urgency of “just going for it” a standard practice.
Their extensive touring, wild live shows and an almost as crazy reputation for off-stage behavior made them a well-known reality of the DIY scenes of the US, Canada and Europe.
Their songs join politically engaged lyrics with wild drums, catchy melodies and sporadic distant surf reminiscences. With a road-proof lineup established and their second LP, Claw Marks out Neighborhood Brats are going hit this year Fluff.

 Facebook / Instagram / Bandcamp