Portrayal of Guilt

pog

Austin, US

black metal * post-hardcore * industrial * screamo 

 

CZ:

Bez ohledu na zvuk, který v jejich hudbě zrovna dominuje, se texaští Portrayal Of Guilt vždy propadají do nejtemnějších hlubin smutku a beznaděje. Posluchačky a posluchače konfrontují s přívaly úzkosti, masochismu a bolesti, a reflektují tak bezútěšnost lidské existence. Po debutovém LP Let Pain Be Your Guide, které odkazovalo k blackened screamu Majority Rule nebo Pg. 99, nechali s loňskou deskou We Are All Alone naplno rozeznít své black metalové aspirace. S albem CHRISTFUCKER, druhým releasem za rok 2021, pokračují ve své znepokojivé misi a k black metalovému základu zbavenému mytologického patosu přidávají grindcore, industrial noise nebo sludge. “Částečně bereme CHRISTFUCKER jako scénář k hororovému filmu.”, vysvětluje Matt King, kytarista a zpěvák P.O.G. “Chtěli jsme vytvořit atmosféru úzkosti a strachu.”, dodává.Texty zašifrované ve zmučených a těžko srozumitelných vokálech mají drastické náměty - nechybí rituální oběť, mučení nebo sado-masochistická vražda. Portrayal of Guilt – tedy King, bubeník James Beveridge a basák Alex Stanfield - společně vytvářejí děsivý soundtrack, do kterého zasazují jednotlivé hororové příběhy. Stejně jako u béčkových hororů ale nejde brát všechno tak úplně vážně. Jak King přiznává, při nahrávání, které měl pod palcem Ben Greenberg z Uniform, hodně hulili, a navzdory vypjaté hudbě vládla pohodová atmosféra.

Kromě třech zmiňovaných LP, mají Portrayal of Guilt na kontě dvě EP (Portrayal of Guilt a Suffereing is a Gift), splity se Street Sects, Soft Kill, Slow Fire Pistol a Chat Pile. Na deskách P.O.G. hostují jména jako Dylan Walker (Full of Hell), Maha Shami (NØ MAN), Matt Michel (Majority Rule), Chris Taylor (Pg. 99) nebo Jeremy Bolm (Touché Amoré). Jako předskokany si je na společném turné vybrali Deafheaven a Touché Amoré.

 

ENG:

We each have our own idea of what it means to live through a period filled with perpetual dread, a slowly burning world, and overwhelming darkness. In the case of Portrayal of Guilt, their tortuous afterlife comes with grief, loss, masochism, suffering, and pain.

On CHRISTFUCKER, their second full-length of 2021, Portrayal of Guilt plunges headfirst into unfathomable depths, creating a work of art that’s powerfully unsettling. “We think of it partially in the sense of scoring a horror movie,” guitarist/vocalist Matt King says. “We wanted to create an atmosphere of anxiety and fear.” The entirety of CHRISTFUCKER is set to unrelenting, nihilistic, howling soundscapes, created by King, drummer James Beveridge, and bassist, Alex Stanfield. Each track tells a story set in the darkest of settings for the listener to interpret and explore. Recorded at Strange Weather and Circular Ruin studios in Brooklyn with Ben Greenberg, CHRISTFUCKER features guest vocals from Jenna Rose of New York darkwave outfit Anatomy (on Sadist) and Touché Amoré vocalist Jeremy Bolm (on Fall From Grace). Started in 2017, Portrayal of Guilt, besides CHRISTFUCKER have released another two full-length albums (2021's We Are Always Alone and 2018's Let Pain Be Your Guide) two EPs, four splits & a digital single. They’ve toured the world relentlessly since their inception, playing with bands such as Deafheaven, Pg.99, Touché Amoré, Soft Kill and many more…”

 

Facebook / Instagram / Bandcamp / Web